Kwidzyn – policjanci podsumowują działania „Prędkość”
W minioną sobotę na terenie powiatu kwidzyńskiego policjanci prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 50 pojazdów. Za „zbyt ciężką nogę” 28 kierowców zostało ukaranych mandatami. Policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm mężczyznom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Natomiast dwóch kierowców odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwym. Grozi im do 2 lat więzienia.
W dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Dlatego też, policjanci z kwidzyńskiej drogówki, w minioną sobotę po raz kolejny przeprowadzili działania. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem laserowych mierników prędkości.
Efektem pracy funkcjonariuszy było skontrolowanie ponad 50 pojazdów, gdzie ujawniono 28 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. W związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, dwóm kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy.
Jednym z nich był 24-letni kierowca audi. W terenie zabudowanym w miejscowości Białki przekroczył prędkość o 69 km/h. Kolejny mężczyzna został zatrzymany w tej samej miejscowości godzinę później. 19-latek kierujący bmw w terenie zabudowanym na liczniku miał aż 124 km/h.
Ponadto podczas działań stróże prawa zatrzymali dwójkę pijanych kierowców. Około 9.30 w Brachlewie funkcjonariusze skontrolowali kobietę kierującą toyotą corollą. Okazało się, że 44-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca na ul. Chopina w Kwidzynie dachował audi. Okazało się, że 26-latek miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Niebawem oboje staną przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
Kwidzyńscy policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.
Komentarze