Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 kwietnia 2025 02:01
Reklama

Łojotokowa skóra głowy – jakie kosmetyki wybrać?

Nadmierny łojotok skóry głowy to powszechny problem. Wiąże się on z koniecznością częstego mycia włosów – a i tak wyglądają one nieestetycznie, brakuje im objętości u nasady, zaś skóra głowy nierzadko wydziela nieprzyjemny zapach. Rozwiązaniem tego problemu jest świadoma pielęgnacja, nie każdy jednak wie, jakie kosmetyki stosować przy łojotokowej skórze głowy. W artykule wyjaśnimy, jak pielęgnować skórę głowy z łojotokiem i jaką w tym rolę odgrywają kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy.
  • 28.09.2024 08:22
  • Autor: Farmacia Verde
Łojotokowa skóra głowy – jakie kosmetyki wybrać?

Gdy łojotokowa skóra głowy oznacza łojotokowe zapalenie skóry

Intensywny łojotok skóry głowy może wskazywać na łojotokowe zapalenie skóry. To jedne z częstszych schorzeń dermatologicznych – niestety, jak dotąd nieuleczalnych. Zauważono, że na rozwój łojotokowego zapalenia skóry są narażone szczególnie osoby z obniżoną odpornością, żyjące w stresie, odżywiające się niezdrowo. A także osoby z zaburzeniami hormonalnymi, np. prowadzącymi do wzmożonej produkcji androgenów.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry polega na stosowaniu miejscowych oraz doustnych środków przeciwgrzybiczych. Bardzo ważną rolę odgrywa też pielęgnacja skóry, która pomaga unormować pracę gruczołów łojowych i tym samym pozwala zyskać kontrolę nad dokuczliwymi objawami. 

Czytaj również: Domowe sposoby na łojotokowe zapalenie skóry

Jakie są objawy łojotokowego zapalenia skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry objawia się przede wszystkim:

  • rumieniowymi plamami na skórze,
  • wzmożonym łuszczeniem naskórka,
  • gromadzeniem tłustych, żółtych łusek,
  • świądem skóry i wynikającymi z jej drapania przeczosami, nadżerkami oraz strupami,
  • wypadaniem włosów.

Poza owłosioną skórą głowy, łojotokowe zapalenie skóry może zaatakować twarz, klatkę piersiową i górną część pleców. 

Rutyna pielęgnacji włosów
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Łojotokowe zapalenie skóry związane jest z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Nadmiar sebum drażni skórę, jak również stanowi pożywkę dla lipofilnych grzybów z rodzaju Malassezia. Dochodzi wtedy do nadmiernej kolonizacji skóry przez te grzyby i pojawia się stan zapalny skóry oraz łupież - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Skuteczne rozwiązanie na łojotokowe zapalenie skóry? Dermokosmetyki Seborh!

Łojotokowe zapalenie skóry to sygnał, że nasza skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Czas sięgnąć po produkty dedykowane schorzeniu, które pomogą przywrócić skórze równowagę. Jak zestaw Seborh - trzy dermokosmetyki do łojotokowej skóry głowy, które kompleksowo działają na problem łojotoku. A przy tym są łagodne dla skóry, nie przesuszają jej ani nie podrażniają. Oparte na naturalnych składnikach aktywnych, są skuteczne – co potwierdzają badania aplikacyjne.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh z powodzeniem usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia ze skóry, pozostając przy tym delikatnym. Pomaga też w utrzymaniu równowagi mikroflory skóry, eliminując drożdżaki Malassezia. Przynosi ulgę w swędzeniu, zmniejsza łuszczenie, łagodzi stany zapalne. Zawiera m.in. pirokton olaminy, ichtiol, glinkę białą i betainę.
  • Emulsja Seborh pobudza regenerację skóry głowy i przywraca jej odpowiedni poziom nawilżenia. Zapobiega też łuszczeniu i swędzeniu. Przeciwdziała rozwojowi drożdżaków Malassezia. W składzie ma pirokton olaminy, mocznik i olej z czarnuszki.
  • Płyn Seborh działa delikatnie keratolitycznie, likwidując łuskę i regulując procesy odnowy naskórka. Wycisza stany zapalne i pozostawia skórę lepiej nawilżoną. Pozytywnie wpływa na mikrokrążenie oraz dotlenienie skóry głowy. Bazuje na takich składnikach, jak kwas glikolowy, arginina, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej.

Opinie o Seborh:

 

Jak stosować zestaw?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Sprawdź cały zestaw na stronie VERDELOVE: https://verdelove.pl/produkt/seborh-zestaw/ 

Co warto wiedzieć o pielęgnacji w łojotokowym zapaleniem skóry?


Pielęgnacja łojotokowej skóry głowy musi być ściśle ukierunkowana na problem. Zalecane są kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, które posiadają dobre działanie oczyszczające, a jednocześnie nie przesuszają skóry głowy. Nawilżanie jest ważne, ponieważ przesuszenie skóry zmusza gruczoły łojowe do zwiększenia produkcji łoju. Ponadto w kosmetykach powinny znajdować się składniki przeciwgrzybicze, które będą przeciwdziałały nadmiernemu rozwojowi drożdżaków Malassezia. 

Jeśli chodzi o złuszczanie skalpu, to najlepiej sprawdzają się delikatne płyny keratolityczne. Nie powinno się stosować peelingów mechanicznych, gdyż przy istniejącym stanie zapalnym mogą nasilić podrażnienie skóry głowy i zwiększyć wypadanie włosów. 

Podsumowanie

Łojotokowa skóra głowy stanowi nie lada wyzwanie. W jej pielęgnacji warto się skupić na stosowaniu odpowiednich kosmetyków – czyli szamponów i innych produktów dedykowanych łojotokowemu zapaleniu skóry. Jeśli mimo to nie udaje się uzyskać poprawy, należy udać się do specjalisty i podjąć leczenie. 

Materiał partnera


Reklama
Reklama