Udział w spływach jest bezpłatny a Eko Inicjatywa zapewnia dojazd na miejsce rozpoczęcia, powrót z miejsca zakończenia oraz transport kajaków i oczywiście ubezpieczenie. W spływach mogą brać udział grupy od 18 do 24 uczestników. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr tel: 55 261 22 16 lub w siedzibie Eko Inicjatywy przez Janusza Kowalaka oraz Bartosza Bakuna. Terminy spływów ustalane są indywidualnie dla każdej z grup, w zależności od poziomu wody w rzece, warunków atmosferycznych i dostępności kajaków. Jeżeli niski stan Liwy uniemożliwi spływ to organizatorzy zapraszają na wody Wisły. Może nie tak malowniczo ale też fajnie. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się z tygodniowym wyprzedzeniem oraz podanie pełnej listy uczestników wraz z numerami PESEL. Eko Inicjatywa zastrzega sobie prawo do obciążenia karą w wysokości 500 zł osób, które zarezerwują termin i nie wezmą udziału w spływie. Jest to podyktowane wysokim kosztem transportu kajaków i ubezpieczenia uczestników. W ubiegłych latach zainteresowanie spływami było ogromne wię w tym roku popłyną ci, którzy zgłoszą się najszybciej. Wiosła w dłoń i spływajcie!
Dlaczego warto spływać Liwą:
Spływ kajakowy rzeką Liwą to wspaniała forma czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu, pozwalająca na poznanie walorów przyrodniczych, geograficznych oraz historycznych rzeki. Możliwość bliskiej obserwacji i obcowania z przyrodą tworzy niezastąpiony walor edukacyjny spływów. Liwa jest rzeką wąską, bardzo krętą, meandrującą, o bardzo urozmaiconym krajobrazie, który zmienia sie z każdym przepłyniętym kilometrem. Widoki pól i łąk początkowych odcinków tras ustępują miejsca krajobrazowi lasów mieszanych. Zalegające gdzieniegdzie w poprzek rzeki pnie zwalonych drzew i liczne rozlewiska dają wyobrażenie o krajobrazie pierwotnej puszczy, a głębokie jary, którymi w pewnych miejscach płynie Liwa i usiane kamieniami bystrza nadają rzece charakter górski.
Dla osób, które po raz pierwszy spróbują przepłynąć szlak, tak częsta zmiana otoczenia jest rzeczą zaskakującą i mobilizującą do dalszego zdobywania i odkrywania rzeki.
Komentarze