Popularny "Stary Ogólniak" jest znany ze swojego przywiązania do tradycji i pielęgnowania historii. Kabaret klas trzecich jest, w stosunku do ceremonii chrztu, uroczystością stosunkowo młodą, bo wywodzi się z lat siedemdziesiątych, ale szybko stał się integralną częścią przypadającego w listopadzie święta szkoły.
W tym roku kabaret połączony z ceremonią chrztu beanów odbył się 15 listopada. Co roku maturzyści przygotowują przedstawienie, które w swoim zamyśle odnosi się do okresu tak zwanego beaństwa. Zawsze ukazywaliśmy Wam efekt końcowy kabaretu, lecz tym razem postanowiliśmy podpatrzeć proces jego powstawania.
Tegoroczne przedstawienie powstawało pod czujnym okiem profesora Mirosława Jagiellaka. Sprawdziliśmy, skąd grupa kabaretowa czerpała inspiracje do scenariusz, a także, jak ciężką i nieprzewidywalną sprawą jest przygotowanie scenografii. Nie mogło również zabraknąć rozmów z ofiarami czeluści Hadesu, czyli niesfornymi beanami. Dowiedzieliśmy się, czym podpadli maturzystom, jak oceniają beaństwo i czy szykują się do zemsty w ramach ripost.
Niestety, problemy techniczne wykluczyły włączenie do materiału rozmów z odtwórcami głównych ról oraz wizyty w Hadesie.
Jak powstaje kabaret
Na kilka godzin przed kabaretem klas trzecich, tradycyjnie poprzedzającym chrzest Beanów, odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące, aby podejrzeć "od kuchni" przygotowania do święta szkoły.
- 28.11.2013 14:07 (aktualizacja 29.09.2023 15:57)
Reklama
Komentarze