W 75. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, jednej z ulic naszego miasta, uroczyście nadano nazwę ul. Józefa Wiącka - polskiego żołnierza, kawalera Orderu Virtuti Militari i Krzyża Walecznych.
Dziś o 9.00 rano, w całym kraju rozpoczął się rok szkolny. W naszym powiecie, w szkołach wszystkich szczebli, uczyć będzie się ponad 9000 uczniów.
1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.
Jeżeli pojawi się wystarczająca liczba osób chętnych do nauki w klasie o takim profilu to zacznie ona funkcjonować wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego we wrześniu.
Planujesz ciekawie spędzić wakacje ale nie stać Cię na ekskluzywną wycieczkę? Sprawdziliśmy co można robić podczas letniego wypoczynku w Kwidzynie.
Trzy dni trwały warsztaty filmowe dla uczestników tegoroczej edycji konkursu Szkoła z Talentem. Filmy "Wizyta u wróżki", "Pani Anastazja" i "Karciarze" to efekty pracy młodych filmowców z kwidzyńskich szkół.
Przypominamy, że od poniedziałku, 7 lipca, wiadukt na ul.Warszawskiej będzie zamknięty.
27 czerwca oficjalnie,w całej Polsce, rozpoczęły się wakacje. Ten dzień był niezwykle ważny dla maturzystów, którzy poznali wyniki majowych egzaminów dojrzałości.
Dni Kwidzyna tradycyjnie zakończył pokaz sztucznych ogni, który, nie tylko ze względu na wyjątkowo paskudną pogodę, był najgorętszym akcentem tegorocznych obchodów święta miasta.
Tylko przez jeden dzień udostępniony był w Kwidzynie oryginalny dokument zawarcia Związku Pruskiego. Liczący sobie 574 lata pergamin eksponowany był w Muzeum Zamkowym.